Design Thinking dla firm

22 czerwca 2018

Teraz Polska_Prof. Ewelina Ferchow


"Chciałabym, żeby Polacy nabyli więcej luzu i dystansu do samych siebie. Jesteśmy narodem krytycznym wobec innych, ale także wobec samych siebie. Myślę, że jest to jedna z największych naszych zalet i jednocześnie wad. Z jednej strony potrafimy analizować skomplikowane sytuacje, z drugiej strony niestety nie dajemy sobie szansy na szybką naukę, eksperymentowanie i porażkę. W innowacyjności nie istnieje słowo „perfekcyjne rozwiązanie”, perfekcyjny może być jedynie sposób znajdywania go.

Wiele czasu zajęło mi nauczenie się tego. Niedawno otworzyłam galerię sztuki, do której nie mam przygotowania merytorycznego, nie studiowałam na akademii sztuk pięknych, nie mam certyfikatu kuratora. Jestem otoczona artystami, ludźmi uprawiającymi i kochającymi sztukę, sama również maluje. Sprawia mi to przyjemność i wierzę, że to, co robię, ma sens i wpływ na środowisko, w którym żyję."

W innowacyjności nie ma ekspertów, są jedynie ludzie, którzy chcą rozwiązywać problemy.

https://businessinsider.com.pl/technologie/digital-poland/profesor-z-polski-zmienia-sposob-myslenia-o-prowadzeniu-biznesu/eb0fw2x