Design Thinking dla firm

27 sierpnia 2015

Innowacyjny produkt

Pierwsze skojarzenie na temat innowacji dotyczy produktu/usługi. Uważamy, że nowy odbiornik telewizyjny, nowy komputer, czy nowy telefon są innowacjami. Inaczej jest w rzeczywistości. Każdy z wymienionych produktów może wykorzystywać nowe technologie, może być zbudowany z nowych lub znacznie zmodernizowanych podzespołów, ale może nie posiadać istotnych ulepszeń i o takim produkcie nie możemy mówić, że jest innowacją.

Oczekujemy i domagamy się innowacji. Uważamy, że każdy kolejny nabywany produkt powinien być nowością. Producenci spełniają te oczekiwania i dostarczają nam nowe, lub bardziej udoskonalone produkty, które posiadają nowe parametry techniczne, są zbudowane z nowych komponentów lub materiałów i posiadają nowe funkcjonalności.

O takich produktach będziemy pisać na stronie YellowInn.pl. Będziemy przedstawiać przykłady zastępowania istniejących materiałów, nowymi komponentami o lepszych parametrach. Będziemy pisać o nowych i starych urządzeniach z nowymi funkcjami. Będziemy mówić o roli sieci bezprzewodowej, o aparacie fotograficznym w telefonie komórkowym, o energooszczędnej pralce, o usługach video ...